Yandex Mail Hizmeti Ücretli Oluyor

Yandex Mail Hizmeti Ücretli Oluyor

Yandex uzun zamandır ücretsiz olarak kullanıma sunduğu mail hizmetini 16 MAYIS 2023 tarihinden itibaren ücretli hale getireceğini duyurdu. Bu tarihten sonra ücretli planlardan birine geçilmemesi halinde sadece mail okuma özelliği aktif kalacak, mail gönderim ve yanıtlama gibi özellikler pasif duruma geçecektir. Yandex tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde bazı hesaplarda konuyla ilgili şöyle bir bildirim yapılmıştır.

Yandex'ten yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

"Merhaba!

16 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Yandex 360'ın ticari hizmetler için kullanım koşullarını revize etmek zorunda kalıyoruz.

Bunun nedeni, yeni veri depolama ekipmanı sağlama lojistiğinin karmaşıklığıdır: fiyatlandırma politikasındaki bir değişiklik, kuruluşlar için hizmetleri sürdürmemize ve geliştirmemize yardımcı olacaktır. İşletmeler için Yandex 360'ın özelliklerine erişmeye devam etmek için 16 Mayıs 2023'e kadar temel planlardan birini seçin ve ödeyin.

Bu değişikliklerin hizmetlerimizi kullanma deneyiminizi etkileyebileceğini anlıyoruz. Size zaman kazandırmak için güncellemeleri 2023 yılına erteledik.

Bir plan seçmezseniz, ücretsiz sürümü kullanan kuruluşunuz 16 Mayıs 2023'ten itibaren okuma moduna geçecektir.

Bunun kuruluşunuzdaki kullanıcılar için anlamı:

  • Posta: Kullanıcılar maillere ve yeni gelen kutularına erişebilecek, ancak mail yazamayacak (yanıtlama veya iletme dahil).
  • Disk: Kullanılabilir sınır içindeki dosyalar kalır ve indirilebilirler. Yeni dosyalar yüklemek ve paylaşmak pasif olacak.
  • Bültenler: Hizmete erişim olmayacak - yeni posta göndermek mümkün olmayacak.
  • Yönetim: Kuruluşa çalışan eklemek ve yeni bir etki alanı bağlamak sınırlı olacaktır.

Servislerin tüm özelliklerini duraksamadan kullanmak için hemen tarifelerden birini seçin ve ödeyin. Hizmetler için kart ve fatura ile ödeme yapabilirsiniz."

Planlar ve ücretleri hakkında detaylı bilgi için şu bağlantıya tıklayınız.

Yandex Mail altyapısını kullanan değerli müşterilerimiz;

Bildiğiniz gibi Yandex üzerinden ücretsiz olarak aldığımız mail hizmetini yine ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. Son gelişmeler neticesinde anlaşılıyorki 16 Mayıs 2023 itibariyle bu hizmet sona eriyor ve ücretli seçeneklerden biriyle devam etmeniz gerekiyor. Belirtilen tarihe kadar yukarıdaki bağlantıdan seçeceğiniz bir plan ile ödemenizi yaparak kullanıma devam edebilirsiniz. Ücretlendirme hesap adetine göre yapıldığı için kullanmayı düşünmediğiniz hesapları silmeniz faydanıza olacaktır.

Yandex ile devam etmek istemezseniz aşağıdaki çözümleri inceleyebilirsiniz.

YANDEX TARAFINDAN YAPILAN SON AÇIKLAMAYA GÖRE; (Mayıs 2023)

Değişikliklerden kimler etkilenecek

  • İşletmeler için Yandex 360'ı ücretsiz olarak kullanan tüzel kişiler.
  • İş hizmetleri için Yandex 360 kullanan kişiler.
  • Daha önce Yandex.Mail for Domain ürününü kullanmış olan kişiler.
  • Ticari hizmetler için Yandex 360 kullanan bireysel girişimciler.
  • Daha önce Yandex Connect hizmetine bağlanan kullanıcılar.

Değişikliklerden kimler etkilenmeyecek

  • Yönetici dahil en fazla 3 kullanıcısı olan kuruluşlar.